Skip to main content

برنامه تشویقی جدید دولت برای کشاورزان: 10 میلیون تومان برای کاهش مصرف برق

محسن ذبیحی حضور گسترده بیش از 230 هزار حلقه چاه کشاورزی در سراسر کشور را مورد تاکید قرار داد و تاکید کرد: بیش از 90 درصد از این چاه‌ها به ویژه در ماه‌های گرم که 19 ساعت یا کمتر کار می‌کنند، در محدوده‌های مجاز مندرج در پروانه فعالیت می‌کنند. وی خاطرنشان کرد: برنامه مدیریت بار برای چاه های برق در بخش کشاورزی همسو با این مجوزها اجرا شده است. ذبیحی خاطرنشان کرد: اگرچه این چاه ها موظف به رعایت ساعات کار تعیین شده هستند، اما صنعت برق برای حمایت از کشاورزانی که با ادارات برق منطقه ای خود قرارداد همکاری دارند، مشوق هایی در نظر گرفته است.

همچنین ذبیحی تابستان امسال از سه بسته تشویقی برای کشاورزان رونمایی کرد. وی گفت: کشاورزانی که تا ساعت 5 بعدازظهر چاه های خود را تعطیل کنند، می توانند در ساعات باقی مانده بهره برداری از برق رایگان بهره مند شوند. علاوه بر این، تلاش‌هایی برای ترویج شیوه‌های کم مصرف از جمله سیستم‌های آبیاری نوین و کاهش مصرف برق پمپاژ آب بین ساعت 10 صبح تا 22 شب نسبت به سال‌های گذشته با ارائه مشوق‌های تا سقف 2500 تومان در هر کیلووات ساعت صورت گرفته است.


بیشتر بخوانید: تفاوت برق ac و dc چیست ؟


 

معاون هماهنگ کننده شرکت توانیر تاکید کرد: کشاورزان شرکت کننده به طور بالقوه می توانند ماهانه تا 10 میلیون تومان درآمد داشته باشند. همچنین ذبیحی فاش کرد کشاورزانی که مولدهای خورشیدی را با پوشش حداقل 80 درصد برق مصرفی خود نصب می کنند، از برنامه های مدیریت بار معاف و مجاز به استفاده نامحدود از برق در حد ظرفیت مجاز خود خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب

تفاوت موتور ژنراتور بنزینی و گازسوز
انرژی خورشیدی، راهکار اقتصادی مصرف برق برای کشاورزان
چه نوع ژنراتوری برای رادیولوژی مناسب است؟
بررسی و مقایسه جامع تفاوت ژنراتور گازی با ژنراتور دیزلی
هر آنچه باید درباره avr ژنراتور یا رگلاتور ولتاژ بدانید
بررسی انواع علت های روشن نشدن موتور برق بنزینی، گازی و دیزلی