ترین ها در برق

لیستی از ترین های برق از جمله بالاترین ولتاژ، بیشترین فرکانس، بزرگترین توربین بادی و … قابل مشاهده است.
بالاترین ولتاژ :
بالاترین اختلاف پتانسیل که در محیط آزمایشگاه به دست آمده، ۳۲ میلیون ولت است که در ۱۷ می ۱۹۷۹ در موسسه نشنال الکترواستاتیکس در ایالات تنسی در ایالات متحده ایجاد شد.

قویترین جریان الکتریکی:
قویترین جریان الکتریکی در آزمایشگاه علمی لوس آلاموس در ایلات نیو مکزیکو و بوسیله یک بانک خازنی متشکل از ۴۰۳۲ خازن ایجاد شده است. در اثر اتصال همزمان این خازن ها در ظرف چند میکروثانیه جریانی معادل دو برابر کل جریان های الکتریکی در روی زمین تولید شد.

بیشترین فرکانس:
بیشترین فرکانسی که تا کنون اندازه گیری شده در آزمایشگاه موسسه استانداردهای آمریکا، از یک نور زرد قابل دید بوده که مقدار آن در حدود ۵۲۰ میلیارد هرتز است.

بلندترین صوت:
بلندترین صدای ایجاد شده در آزمایشگاه ۲۱۰ دسیبل ، در حدود ۴۰۰ هزار وات صوتی است که در اکتبر ۱۹۶۵ توسط یک بوق ۱۴/۶۳ متری ساخته شده از فولاد و بتن تولید شد. با این توان صدا می توان اجسام جامد را سوراخ کرد.

قویترین میدان مغنطیسی:
در سال ۱۹۷۷ آزمایشگاه فرانسیس بیتر نشنال مگنت در آمریکا موفق به ساخت میدان مغناطیسی به قدرت ۳۰۱ کیلو گاوس ( معادل ۳۰/۱ تسلا ) شد. جنس آهنربا بیرونی از ترکیب فوق رسانای نیوبوم-تیتانیوم بود.

بزرگترین توربین بادی جهان:
بزرگترین توربین بادی جهان در شهر هاوایی قرار دارد که اندازه یک ساختمان ۲۰ طبقه ارتفاع دارد و طول پره های آن به اندازه یک زمین فوتبال آمریکاییست.

منبع: شبکه های اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *