برق پایدار در فصل گرما

مصرف برق در تابستان خیلی بیشتر از حد معمول است و دلیل آن هم استفاده از سیستم های و وسایل سرمایشی است، از آنجائیکه ما نیز مشکلات خاموشی را در تابستان باید شاهد باشیم در خبری جدید به گوش رسیده، برق بصورت پایدار تولید میشود.
اتمام برنامه‌های پیش‌بینی شده تعمیرات اساسی، نیمه اساسی و برنامه‌های بازدید دوره‌ای، واحدهای سیزده‌گانه نیروگاه شهیدرجایی آماده تولید برق مطمئن و پایدار در فصل گرم تابستان شدند. محمد روشنفکر، مدیر گروه برنامه‌ریزی نیروگاه در تشریح برنامه‌های تعمیرات واحدهای نیروگاه گفت: هر سال واحدهای نیروگاه برحسب ساعت کارکرد در اختیار گروه‌های تعمیراتی قرار می‌گیرند تا پس از تعمیرات لازم در پاسخ به نیاز مصرف‌کنندگان برق در پیک تابستان با حداکثر توان به مشارکت در تولید انرژی الکتریکی و کمک به شبکه سراسری برق بپردازند.
مدیر گروه برنامه‌ریزی با اشاره به واحدهای تحت تعمیرات در این برنامه اظهار کرد: در این دوره از تعمیرات، فعالیت‌های تعمیراتی واحدهای شماره ۲ و ۳ بخاری که از اسفند گذشته در اختیار گروه‌های تعمیراتی قرار گرفته بود، به اتمام رسیده است و اکنون این ۲ واحد بخاری با تمام توان، برق تولیدی خود را به شبکه سراسری تحویل می‌دهند.
محمد روشنفکر در ادامه به واحدهای نیروگاه سیکل ترکیبی تحت تعمیرات در این دوره از فعالیت‌های تعمیراتی اشاره کرد و افزود: اکنون تعمیرات CI واحد شماره ۴ گازی و تعمیرات اساسی واحد شماره ۳ بخاری سیکل ترکیبی در حال انجام است.
مدیر گروه برنامه‌ریزی با اعلام اطمینان از اتمام برنامه‌های تعمیراتی واحدها طبق جدول زمانبندی اعلام شده، گفت: با اتمام برنامه‌های تعمیرات واحدها تا پیش از پایان اردیبهشت، واحدهای سیزده‌گانه نیروگاه آماده تولید برق مطمئن و پایدار در فصل تابستان خواهند بود.
منبع: دنیای اقتصاد

 

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

دیدگاه شما برای ما مهم است.