هیچ مشکلی در شبکه برق تهران پیش نیامد.

به گزارش برق نیوز، پس از وقوع طوفان در تهران، صبح امروز شبکه برق پایتخت به صورت کامل و پایدار در مدار بهره برداری است و کابل‌ها و تأسیسات توزیع برق که در اثر سقوط درختان آسیب دیده بودند، تعمیر، بازسازی و جایگزین شدند.

شب گذشته طوفان تهران را درنوردید و پس از آن بارش باران، هوای پایتخت را تازه کرد. وقوع طوفان در برخی نقاط پایتخت موجب سقوط درختان بر روی تجهیزات شبکه توزیع برق و سقوط نمای برخی ساختمان‌ها شد.

شب گذشته در بیش از ۱۰ نقطه پایتخت شاهد وقوع قطعی‌های پراکنده برق بود و تمام این موارد، با حضور به موقع نیرو‌های عملیاتی توزیع برق تهران رفع شد. طبق اعلام شرکت توزیع برق تهران بزرگ، بیشتر خاموشی‌های شب گذشته در مناطق جنوب شرق و جنوب غرب کلانشهر تهران بود.

کامبیز ناظریان معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق تهران بزرگ در این خصوص گفت: طی وقوع طوفان شدید در شب گذشته و قطعی پراکنده برق برخی از مشترکان بصورت گذرا، اکنون شبکه برق رسانی شهر تهران به صورت پایدار می‌باشد.

وی افزود: با توجه به سیستم رصد لحظه‌ای آنلاین کنترل پایدار شبکه برقرسانی شهر تهران در این شرکت و مرکزیت کانون طوفان در جنوب شرق، یکی از پست‌های فوق توزیع اصلی در این منطقه دچار مشکل فنی شد، که در اسرع وقت اکیپ‌های عملیاتی به شبکه حادثه دیده اعزام و از طریق شبکه‌های جایگزین نسبت به رفع مشکل اقدام شد.

ناظریان ادامه داد: طی حادثه شب گذشته هیچ گونه مشکلی در بخش‌های حیاتی و مهم برق شهر تهران به وجود نیامد و این مراکز به صورت آنلاین رصد لحظه‌ای می‌شوند.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق تهران بزرگ با بیان اینکه " در حال حاضر هیچ گونه مشکلی در شبکه برق رسانی وجود ندارد و شبکه برق تهران کاملاً پایدار است"، گفت: بخش اعظمی از شبکه کابل هوایی، از کابل‌های خودنگهدار است که در برابر سقوط و برخورد درخت ایمن است و تنها بخشی از شبکه فشار برق متوسط جنوب شرق دچار قطعی مقطعی شده بود.