اعلام آماده‌باش به شرکت‌های برق تهران

به گزارش برق نیوز،چند شب گذشته تهران شاهد بروز طوفانی شدید با رسیدن سرعت وزش باد به ۸۰ کیلومتر در ساعت بود. دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت مادرتخصصی توانیر به منظور پایدار ماندن شبکه برق کلانشهر تهران و شهر‌های اطراف در زمان وقوع طوفان، شب گذشته اطلاعیه‌ای مبنی بر اعلام آماده باش جهت استان تهران و و استان البرز صادر کرده بود که در متن این اطلاعیه تأکید شده بود:"رصد لحظه‌ای پایداری شبکه‌های برق و فراخوان و آمادگی کامل اکیپ‌های عملیاتی در دستور کار قرار گیرد. "

همچنین  در پی پیش بینی‌های صورت گرفته در خصوص احتمال بازگشت طوفان به تهران، شرکت توانیر دوباره به شرکت‌های برق مستقر در تهران، با صدور اطلاعیه‌ای جدید اعلام آماده باش داد.

در این اطلاعیه آمده است: "با توجه به پیش بینی‌های انجام شده و احتمال باد شدید و گرد و خاک در استان تهران خواهشمند است تمهیدات لازم جهت آمادگی اکیپ‌های عملیاتی معمول فرمایید. "

 در مواقع بروز طوفان در کلانشهرها، سقوط درختان روی تأسیسات توزیع برق و به خصوص کابل ها، از عمده دلایل ایجاد خاموشی و خسارت به شبکه برق است که تلاش می‌شود با آمادگی اکیپ‌های عملیاتی شرکت‌های توزیع برق، در صورت بروز حوادثی اینچنینی، در کوتاه‌ترین زمان ممکن، نسبت به اصلاح و بازسازی شبکه و وصل مجدد برق مشترکین اقدام شود.