اردکانیان: برق شرایط دشوار تری نسبت به آب دارد.

به گزارش برق نیوز،  رضا اردکانیان معتقد است که اساساً مدیر کسی است که اداره می‌کند و بر وضعیت تأثیر می‌گذارد. حال با سیاست، قانون، نحوه اجرا و نحوه تخصیص منابع یا با بد مصرف کردن؛ لذا همه مردم مدیران آب و برق کشورند و اداره صنعت آب و برق خارج از توان یک دستگاه دولتی است.

با این حال دولت نیز تلاش‌هایی برای اصلاح مصرف آب و برق انجام داده است. در این زمینه اردکانیان  از طرحی صحبت کرد که امروز به مصوبه هیأت وزیران تبدیل خواهد شد؛ یعنی تغییر ساعت کار ادارات و دستگاه‌های دولتی. طرحی که چندان جدید نیست، اما کمک زیادی به کاهش مصرف برق در استان‌ها خواهد کرد.

او با بیان اینکه شرایط تأمین آب و برق تابستان امسال ویژه است، اظهار کرد: برق شرایط دشوار تری نسبت به آب دارد. در راستای کاهش مصرف این کالا تصویب نامه‌ای از هیأت وزیران می‌گیریم که بر اساس آن ساعت کار ادارات دولتی و دستگاه‌های اجرایی در استان‌ها تغییر خواهد کرد. در برخی از استان‌ها به ساعت مشخص شده در تصویب نامه و در برخی دیگر همراستا با نیاز استان تغییرات ساعتی اعمال می‌شود تا مصرف برق متناسب با تولید شود.

سال گذشته نیز در راستای مدیریت مصرف برق در تابستان، هیأت دولت به استانداران استان‌هایی که دمای بالاتر از ۴۵ درجه دارند، این اختیار را داد که ساعات کار فعالیت دستگاه‌های اجرایی در استان‌های خود را تغییر دهند. ادارات دولتی، بانک‌ها، شهرداری‌ها و نهاد‌های عمومی غیر دولتی مشمول این طرح شدند. حتی ساعات شروع و پایان کار ادارات و دستگاه‌های استان‌های گرمسیر به ساعت ۶:۳۰ صبح تا ۱۳:۳۰ تغییر کرد.