خسارت ۳ میلیاردی زلزله به شبکه برق بوشهر

به گزارش برق نیوز، غلامرضا حشمتی با اشاره به وقوع زلزله ۵.۹ ریشتری در منطقه دشتی استان بوشهر اظهار داشت: این زلزله که ساعت ۱۱:۴ دقیقه روز گذشته به وقوع پیوست خوشبختانه خسارت جانی و تلفات انسانی در بر نداشت.

وی با اشاره به صدمه دیدن تاسیسات خط انتقال برق در دشتی و بوشهر تصریح کرد: وقوع زلزله کاکی به ایستگاه برق ۴۰۰ کیلوولت به ۱۳۲ کیلوولت دشتی در خورموج خسارت وارد کرد.

مدیر امور انتقال برق استان بوشهر با بیان اینکه ترانسفوماتور ایستگاه یاد شده خسارت دید گفت: زلزله یاد شده سبب شکسته شدن بوشینگ‌های ایستگاه برق خورموج شد که قطعات یدکی آن تامین شده است.

حشمتی با بیان اینکه این شکستگی خللی در برقرسانی در منطقه دشتی ایجاد نمی‌کند گفت: تعمیرات این ایستگاه برق بین یک هفته تا ۱۰ روز طول می‌کشد که با تلاش متخصصان امور انتقال برق استان بوشهر انجام می‌شود.

وی میزان خسارت وارد شده به ایستگاه برق ۴۰۰ کیلوولت به ۱۳۲ کیلوولت دشتی را ۲.۵ میلیارد ریال دانست و افزود: زلزله ۵.۹ ریشتری کاکی، سبب وارد شدن ترک ریز به ساختمان تاسیسات برق خورموج شد.

مدیر امور انتقال برق استان بوشهر با اشاره به وارد شدن خسارت به ایستگاه برق در میدان آزادی بوشهر تصریح کرد: شدت این زمین لرزه به تاسیسات برق میدان آزادی بوشهر خسارت وارد کرد.

حشمتی بیان کرد: زلزله ۵.۹ ریشتری کاکی، یک ترانس ۲۳۰ کیلوولت به ۶۶ کیلوولت در ایستگاه برق میدان آزادی بوشهر از مدار خارج کرد.

وی با اشاره به خسارت ۵۰۰ میلیون ریالی یه تاسیسات برق میدان آزادی بوشهر خاطر نشان کرد: در مجموع زلزله روز گذشته، ۳ میلیارد ریال به تاسیسات ایستگاه‌های برق ۴۰۰ کیلوولت دشتی و ۲۳۰ کیلوولت میدان آزادی بوشهر خسارت وارد کرد.