کلنگ کارخانه برقی مرسدس بنز زده شد.

کلنگ تاسیس نخستین کارخانه مجزا تولید باتری مرسدس به زمین خورد تا فعالیت‌های این شرکت در زمینه تولید خودروهای برقی رنگ و بوی تازه‌ای به خود بگیرد.
به گزارش برق نیوز، گروه دایملر که مالک شرکت خودروسازی مرسدس بنز است، جهت تامین باتری‌های مورد نیاز خودرو‌های برقی مرسدس بنز، در حضور صدر اعظم آلمان آنگلا مرکل از ماکت اولین کارخانه مجزا تولید باتری که در مساحتی ۸۰ هزار متر مربع احداث خواهد شد، رونمایی کرد.

شرکت مرسدس بنز، که روی تولید خودرو‌های برقی در سال‌های آینده حساب ویژه‌ای باز کرده است، فعالیت‌های خود در زمینه تولید خودرو‌های برقی را سرعت بخشیده و برای تحقق وعده خود مبنی بر تولید حداقل شش خودروی جدید برقی تا سال ۲۰۲۵ میلادی، اقدام به ساخت کارخانه مجزا جهت تامین باتری‌های مورد نیاز خود کرده است.

طبق اعلام شرکت مرسدس کارخانه تولید باتری این شرکت تا سال ۲۰۲۰ میلادی در شهر کامنتس آلمان تاسیس می‌شود و بیش از هزار نفر در آن مشغول به کار خواهند شد.

این در حالی است که مرسدس بنز در سال گذشته با شرکت کره‌ای تولید کننده باتری SK Innovation قرارداد بسته بود و حال تاسیس کارخانه مستقل تولید باتری توسط مرسدس از عزم جدی این شرکت در استقلال تولیدات محصولات برقی در آینده حکایت دارد.