مدیرعامل توانیر: پرونده برق رسانی در کشور امسال بسته می شود

مدیرعامل شرکت توانیرگفت: امسال با برق رسانی به 490 روستای بالای پنج خانوار، پرونده برق رسانی به روستاهای ایران بسته می شود.
آرش کردی شنبه شب در حاشیه بازدید از تاسیسات خسارت دیده برق شهرستان آمل گفت: تا سال گذشته تمام روستاهای بالای 20 و حتی 10 خانوار برق رسانی شد و از امسال این طرح در روستاهای تا کمتر از 10خانوار وکمتر از پنج خانوار روستایی دردست اجراست.

وی با بیان اینکه اجرای طرح های برق رسانی به روستاهای پنج خانوار و کمتر، به عنوان مهم ترین برنامه شرکت توانیردر حوزه اقتصاد مقاومتی در سال جاری است، ادامه داد: 100 درصد خانوارهای شهری و بیش از 99 درصد خانوارهای روستایی کشور اکنون زیرپوشش شبکه برق قرار دارند.

وی اضافه کرد: درحال حاضر تعداد مشترکان برق خانگی ،صنعتی و تجاری درکشور به بیش از 33میلیون مشترک افزایش یافته است.

ساخت 20نیروگاه کوچک درمازندران

مدیرعامل شرکت توانیر از برنامه حمایتی این شرکت برای ساخت 20 نیروگاه کوچک 25مگاواتی در شهرهای مازندران خبر داد و گفت: امکان سنجی ساخت این نیروگاه ها بزودی آغاز خواهد شد.

کردی، همچنین به برنامه جدی شرکت توانیر برای ساخت نیروگاه 500مگاواتی در غرب مازندران و نیزیک نیروگاه با همین مقیاس در شهرستان آمل خبر داد وافزود: برنامه ریزی ساخت این دو نیروگاه بزرگ نیز با هدف بهبودبخشی وضعیت تولید و ولتاژ برق غرب این استان ونیز صنعتی بودن شهرستان آمل از سال 96 آغاز خواهد شد.

اختصاص 40 میلیارد ریال برای جبران خسارات تاسیسات برقی مازندران

مدیرعامل شرکت توانیر همچنین گفت: این شرکت حدود 40میلیارد ریال تا پایان هفته جاری برای جبران بخشی از خسارت به تاسیسات برقی که در طوفان و بارندگی رگباری بامداد جمعه درمازندران تخریب شدندبه شرکت برق منطقه ای استان اختصاص می دهد.

کردی ابراز امیدواری کرد که با اختصاص این میزان اعتبار بخشی ازمشکلات ایجاد شده درحوزه تاسیسات برق استان، خرید ادوات، لوازم و ماشین آلات مورد نیاز شرکت برق منطقه ای مازندران تامین شود.

براساس اعلام شرکت توزیع برق مازندران، تندباد بامداد جمعه بیش از 60میلیارد ریال به تاسیسات توزیع نیرو برق استان شامل ترانس، تیرهای برق و هزاران متر سیم خسارت وارد کرده است.

منبع: ایرنا

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

دیدگاه شما برای ما مهم است.