روشنایی ۴۶ هزار کانکس و چادر در مناطق زلزله زده کرمانشاه تامین شده است.

به گزارش برق نیوز، علیمراد مرادی مجد در چهارمین نشست تخصصی زلزله کرمانشاه که 'با رویکرد بررسی نقش صنعت برق در مدیریت بحران و بازسازی مناطق زلزله زده' در دانشگاه رازی برگزار شد، اظهار داشت: شرکت توزیع برق استان پس از وقوع زلزله ۷.۳ ریشتری همانند دیگر ارگان‌های مربوطه، پرکارترین روز‌های خدمت رسانی را پشت سرگذاشت و توانست ظرف مدت ۲۴ ساعت برق شهرستان‌ها و در محدوده زمانی ۷۲ ساعته با همکاری ۱۵ اکیپ از دیگر استان ها، برق روستا‌های سرپل ذهاب را برقرار کند.

وی از فعالیت این شرکت در سه حوزه خبر داد و اظهار داشت: تولید، انتقال و توزیع از جمله این فعالیت‌ها است که در کرمانشاه مسئولیت توزیع برق برعهده ما قرار دارد.

وی با اشاره به بحران‌های به وجود آمده در مناطق زلزله زده ادامه داد: ۴۳ نوع بحران طبیعی در دنیا وجود دارد که از این میزان ۳۳ نوع در ایران اتفاق می‌افتد و قربانی می‌گیرد.

مرادی مجد با تاکید براینکه زیرساخت‌ها باید در برابر بحران مقاوم باشد، ادامه داد: ابعاد بحران وسیع‌تر است و فراتر از استان را در بر می‌گیرد از همین رو آمادگی مقابله و سپس بازسازی در چنین شرایطی اهمیت دو چندان دارد.

به گفته وی، پس از زلزله در سرپل ذهاب، قصرشیرین و ثلاث باباجانی با خاموشی‌های صد درصدی مواجه شدیم و این زلزله به صورت مستقیم ۴۰ هزار مشترک برق در شهرستان‌ها و و ۴۷۰ روستا را تحت تاثیر قرار داد.

وی با اشاره به اینکه خطوط فشار متوسط و ضعیف نیز از آسیب‌های زلزله بی نصیب نماند به آسیب جدی این بحران به ۲ نیروگاه نیز اشاره کرد.