ساخت لامپ‌های زیبا با با استفاده از زباله‌های پلاستیکی!

به گزارش برق نیوز، یکی از قطعات هنری به نمایش گذاشته شده در گالری ملی ویکتوریا (NGV)، لامپ با شکوه و زیبایی است که ترکیبی از گیاهان بومی استرالیا با پلاستیک بازیافتی را در خود جای داده است.

ساخت این محصول با همکاری مشترک هنرمندان بومی و Alvaro Catalán de Ocón بنیانگذار (PET Lamp Project) به منظور ایجاد چراغ‌های منحصر به فرد تولید شده با بطری‌های پلاستیکی شکل گرفته است.

در حال حاضر با گذشت پنج سال از شروع آن پروژه لامپ PET در گالری ملی ویکتوریا افتتاح شد وجوامع مختلف در سراسر جهان را با این صنایع دستی محیط زیستی زیبا آشنا خواهد کرد. این لامپ‌ها از برگ‌ها و ریشه‌های گیاه گرمسیری Pandanus، بطری‌های پلاستیکی، سیم‌های برق و LED‌های کم ولتاژ ساخته شده اند؛ و علاوه بر تولید یک محصول کاربردی نشان دهنده استفاده‌های بهتر و پایدار‌تر از محیط زیست می‌باشند.

این نوع محصول در طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی تولید شده است. به طوری که حتی بعضی از این لامپ‌های زیبا به صورت جداگانه به یک تکه مصنوعی متصل شدند. بر طبق آخرین گزارش‌ها قرار است این چراغ‌های زیبا تا تاریخ ۱۵ آوریل ۲۰۱۸ به صورت مداوم به نمایش گذاشته شوند.