رونمایی از کتاب مدلسازی شبکه‌های توزیع انرژی الکتریکی

 در چهارمین کنفرانس GIS از کتاب مدلسازی شبکه‌های توزیع انرژی الکتریکی با استفاده از GIS رونمایی شد. این کتاب توسط قاسم درخشان، احسان و نیما یوسفی فرد ترجمه و توسط توزیع برق اصفهان چاپ شده است.
به گزارش برق نیوز، در این کتاب نشان داده می‌شود که چرا پیاده سازی موفقیت آمیز یک سامانه GIS سازمانی مستلزم داشتن یک مدل داده جامع و کامل می‌باشد.
 

 

 

 

 

 

 


این کتاب ترکیبی از اطلاعات فنی و نمونه‌های کاربردی موفق می‌باشد و مطالعه آن برای مدیران GIS، مدیران اجرایی و مدیران فاوا بسیار سودمند می‌باشد.

نویسنده کتاب  Bill Meehan مدیر بخش شرکت‌های خدماتی در شرکت Esri می‌باشد و سابقه فعالیت در شرکت‌های برق و گاز را دارد. او نویسنده کتاب توانمندسازی شرکت‌های خدماتی برق و گاز با استفاده از GIS می‌باشد.

همچنین در این کتاب، شرح داده می‌شود که چگونه شرکت‌های برق می‌توانند با پیاده سازی سیستم GIS سطح کارایی خود را ارتقاء دهند. این کتاب حاصل تجربیات ارزشمند نویسنده آن آقای Bill Meehan در زمینه برق و GIS می‌باشد.
 
گفتنی است که در کتاب مذکور داستان مدیر جدید GIS شرکت AnyTown Energy آقای Ron روایت می‌شود. ماموریت آقای Ron در شرکت این است که مدل داده شبکه توزیع برق را جهت پیاده سازی GIS سازمانی تهیه کند.

با توجه به نفوذ بیش از پیش سیستم GIS در صنعت برق، این کتاب می‌تواند اطلاعات مناسب را هم در سطح مدیران و هم سطح کارشناسان جهت استفاده در صنعت برق کشور، منتقل نماید.