۲ واحد نیروگاهی در اثر زلزله از مدار خارج شد

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل توانیر، از خروج ۲ واحد نیروگاهی در نیروگاه بیستون کرمانشاه بر اثر زلزله دیشب خبر داد و به تشریح آخرین وضعیت برق رسانی به مناطق زلزله زده پرداخت.
به گزارش برق نیوز، محمد ابراهیم نژاد افزود: بیشترین میزان قطعی برق در استان کرمانشاه مربوط به شهر «سرپل ذهاب» است، زیرا تعداد بسیار زیادی از ترانس‌های ۲۰ کیلوولت و تیربرق‌ها سقوط کرده و آسیب دیده اند.

وی با بیان اینکه مشکل برق فوق توزیع در ساعت‌های اولیه حل شده است، گفت: اکنون برق در ورودی شهر «سرپل ذهاب» وجود دارد، اما به دلیل درهم تنیدگی شبکه توزیع داخل شهر، امکان وصل کردن این برق به شبکه داخل شهر وجود ندارد، زیرا ممکن است منجر به اتصال، جرقه و تبعات بعدی شود.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل توانیر، با یادآوری اعزام اکیپ‌های عملیاتی از پنج استان مجاور، گفت: اولویت این اکیپ ها، برق رسانی معابر برای ایجاد روشنایی در شهر «سرپل ذهاب» است.

ابراهمی نژاد اضافه کرد: در روشنایی معابر به تیر برق‌های معمولی اکتفا نکرده ایم و با تامین چند حلقه کابل خودنگهدار از استان‌های همجوار، به صورت مستقل بحث روشنایی شهر را دنبال می‌کنیم تا اگر آواربرداری به تاریکی رسید، مشکلی از نظر روشنایی نداشته باشیم.

وی وعده داد که با استقرار پایه‌های نوری و دیزل ژنراتور، روشنایی در معابر اصلی شهر «سرپل ذهاب» تا ساعت ۱۷ برقرار می‌شود و روشنایی‌های معابر این شهر نیز تا ساعت ۱۹ برقدار خواهند شد.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل توانیر، گفت: تاکید ما این است که خیابان‌های اصلی امروز برقدار شوند و برای مراحل امدادرسانی و آواربرداری مشکل تاریکی نداشته باشیم.

ابراهیم نژاد همچنین به وضعیت نیروگاه‌های غرب کشور اشاره کرد و گفت: بر اثر زلزله شب گذشته، ۲ واحد نیروگاهی در نیروگاه بیستون از مدار خارج شد؛ البته مشکلی در تامین برق وجود ندارد و برق جایگزین از شبکه سراسری برق در مدار قرار گرفت.