رنو در پی افزایش تولید خوروهای برقی

کارخانه خودروسازی رنو قصد دارد در پنج سال آینده تولید خودروهای برقی و خودران را دو برابر افزایش دهد. خودروهای رنو ارزان قیمت خواهد بود و به ویژه برای بازار اروپا و چین در نظر گرفته شده است.
به گزارش برق نیوز،  کارلوس گون، مدیر عامل کارخانه خودروسازی فرانسوی رنو روز جمعه (۱۴ مهر/ ۶ اکتبر) در حین معرفی جدیدترین مدل برقی رنو در پاریس تحت عنوان Drive the future اعلام کرد که رنو قصد دارد تا سال ۲۰۲۲ در مجموع ۲۳ مدل مختلف ارائه دهد که ۱۵ مدل آن خودروهای خودران (بدون راننده) خواهد بود.

مدیرعامل رنو تاکید کرده است که رنو قصد دارد با مشارکت کارخانه‌های خودروسازی نیسان و میتسوبیشی در طول پنج سال آینده ۱۸ میلیارد یورو در پروژه‌های تحقیق و توسعه سرمایه‌گذاری کند.

رنو در حال حاضر مدل‌های خودروهای برقی Zoe و Twizy را در بازار اروپا به فروش می‌رساند و قرار است ۸ مدل برقی دیگر و همچنین ۱۲ مدل خودروهای هیبریدی (یا دوگانه سوز که یکی از این دوگانه‌ها غیرفسیلی خواهد بود) وارد بازار کند.

به گفته مدیرعامل رنو خودروهای برقی سهم قابل توجهی در فروش رنو در آینده خواهند داشت، در حالیکه سایر خودروسازان فقط در اول راه هستند.

او همچنین تاکید کرد که هدف اصلی فروش سودآور خوردهاست و تولید مدل‌های برقی و خودران نباید فروش خوردوهای رنو را به طور کلی کاهش دهند.

طرح پنج ساله و فراگیر رنو

رنو تلاش می‌کند در سال ۲۰۲۲ آمار فروش خود را تا ۴۴ درصد ارتقاء دهد و شمار فروش خودروهای خود را به پنج میلیون برساند.

سال گذشته رنو ۳ میلیون و ۴۷۰ هزار خودرو فروخت. در خارج از اروپا هم رنو قصد دارد فروش خودروها را تا دو برابر افزایش دهد. این کارخانه فرانسوی به این فکر افتاده است که به ویژه در چین که به عنوان بزرگترین بازار خودروی جهان به شمار می‌آید روند تولیدات خود را سرعت ببخشد.

فرانک شوپه یک کارشناس مالی از«نورد ال بی» می‌گوید، رنو در حال حاضر تولید انبوه خودروهای برقی را آغاز کرده و کشورهای دیگر هم به آن خواهند پیوست.

او تاکید می‌کند همه کارخانه‌های بزرگ خودروسازی در هفته‌های اخیر از تولید مدل‌های جدید خودروهای برقی خود خبر دادند. بنابراین تولیدکنندگان خودرو به درخواست و فشار بسیاری از کشورها برای کاهش انتشار آلاینده‌ها واکنش نشان دادند.

کشورهایی مانند هند، فرانسه و بریتانیا می‌خواهند موتورهایی را که با سوخت‌های فسیلی کار می‌کنند از ۲۰۳۰ یا ۲۰۴۰ ممنوع کنند. دولت چین حتی درخواست کرده است که ازسال ۲۰۱۹ حداقل سهمیه برای فروش خوردوهای برقی و هیبریدی تعیین شود.