طراحی خلاقانه دکل‌های برق در آمریکا


شرکتی آمریکایی در طرحی جالب دکل‌های برق را به شکل انسان‌ها و گوزن‌های غول پیکر طراحی کرده و برای این خلاقیت، برنده جایزه معماری آمریکا شده است.
به گزارش برق نیوز، طرح سرزمین غول هابه گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری صدا وسیما شرکت آمریکایی choi + shine architects اخیرا” به خاطر یکی از طرح‌های خلاقانه‌ی خود برنده‌ی جایزه‌ی جامعه‌ی معماری آمریکا شده است.
 
نام این پروژه که برای خطوط پرفشار برق طراحی شده به علت شکل خاص آن‌ها "the land of giants” "سرزمین غول ها" نام گذاری شده است. این گروه توانسته است با تغییرات کوچکی که در ساختار دکل‌های معمول برق به وجود آورده، اشکالی مجسمه مانند پدید بیاورد که در عین اینکه ساختاری کاملا” مقاوم دارند، از حیث تنوع هم دارای انواع مختلفی هستند.
 

برای مثال در جاهایی که دکل‌ها از کوه یا جایی مرتفع بالا میروند، از اشکالی استفاده شده که تداعی کننده‌ی یک کوهنورد است، یا حتی در جاهایی که برای مثال مقدار سیم‌های ارتباطی زیاد شده، شکل این دکل برای بهتر تحمل کردن بار اضافی مانند یک فرد زانو زده شده است.
 
اما هزینه‌ی اجرای این نوع دکل‌ها هم تفاوت زیادی با دکل‌های معمول نمیکند، چرا که این دکل‌ها مانند بدن هایی میمانند که دست و پا و سر آن‌ها به صورت پیش ساخته تولید شده و تنها با تغییرات در نوع اتصال آنها، این اشکال به وجود آمده اند.
 http://barghnews.com/files/fa/news/1396/5/18/43441_434.jpeg

http://barghnews.com/files/fa/news/1396/5/18/43446_733.jpg